Co robi opozycja ws. cyberataków na Polskę? Schreiber o serialu, który będzie trwał

Od obozu rządzącego oczekuje się dziś, że będzie każdy jeden mail, publikowany na rosyjskim serwisie, dementować, mówić, czy jest w części prawdziwy, bądź czy w całości jest prawdziwy - mówił dziś na antenie Telewizji Republika Łukasz Schreiber, minister w Kancelarii Premiera. Polityk pytany był o sprawę cyberataków na polskich polityków.

Fot. Tonasz Hamrat/ Gazeta Polska

"Wyrażamy solidarność z Polską i innymi ofiarami tego cyberataku. Te złośliwe działania cybernetyczne skierowane przeciwko Polsce są kolejnym przykładem szybko zmieniającego się krajobrazu cyberzagrożeń i pokazują potrzebę zwiększenia wysiłków UE na rzecz zapobiegania zagrożeniom cybernetycznym, odstraszania i reagowania na nie" - przekazał w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej.

Nawiązując do stanowiska KE, red. Adrian Stankowski sugerował, że „polska opozycja nie chce być solidarna z własnym państwem”. - Jak w takiej sytuacji zachować bezpieczeństwo państwa polskiego? - pytał.

- Nie ma tu większego zaskoczenia, jeśli chodzi o postawę części polityków czy mediów

- rozpoczął minister Łukasz Schreiber w Telewizji Republika.

Przyznał, że od obozu rządzącego oczekuje się dziś, że będzie każdy jeden mail, publikowany na rosyjskim serwisie, dementować, mówić, czy jest w części prawdziwy, bądź czy w całości jest prawdziwy.

- To o właśnie taki scenariusz chodzi tym, którzy przygotowali ten atak. Chcą, by ten serial trwał

- mówił dalej zaznaczając, że „nie będzie przeszkadzał brak wiedzy, ile tych maili wcześniej przetworzono”.

- To nikomu nie będzie przeszkadzało i zapewne przez kolejne miesiące nadal będziemy o tym czytali. To obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz - wskazał Schreiber.

Sprawa cyberataków na Polskę zaistniała publicznie w ubiegłym tygodniu. Wówczas szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

Cyberataki były w środę tematem niejawnej części obrad Sejmu, podczas której przedstawiono informację rządu w tej sprawie.

 

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo