Skrócili lekcje z powodu upałów

Z powodu upałów Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie od poniedziałku skróciła lekcje do 30 minut.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/weinstock

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie od poniedziałku do odwołania zajęcia lekcyjne zostały skrócone z 45 do 30 minut, krótsze są też przerwy i czas trwania tzw. godzin pozalekcyjnych.

Jak wynika z komunikatu, dyrektor placówki podjął taką decyzję w związku z panującymi bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, tj. upałami, i po ocenie warunków panujących w salach lekcyjnych.

Zobowiązał nauczycieli do obserwowania uczniów w tych trudnych warunkach pogodowych i do pilnowania, żeby dzieci systematycznie piły wodę i – na ile to możliwe – schładzały twarz i ręce w łazienkach szkolnych. Zaapelował do rodziców o zaopatrzenie dzieci w napoje i wodę, ponieważ w czasie pandemii nie mogą one korzystać z poideł szkolnych.

Kuratorium Oświaty w Olsztynie – jak przekazała rzeczniczka Małgorzata Hochleitner – nie ma informacji, czy w jakichś szkołach na Warmii i Mazurach skrócono lub zawieszono lekcje ze względu na wysoką temperaturę.

W magistratach w Olsztynie, Elblągu i Ełku poinformowano PAP, że żadna ze szkół w tych miastach nie informowała o takich decyzjach.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#upał #szkoła

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo