Ogromne ulewy na Ukrainie. Podtopione budynki i zniszczone drogi

Po ulewnych deszczach w obwodzie czerniowieckim na południu Ukrainy podtopionych jest kilkadziesiąt budynków, a drogi są zniszczone - podała w poniedziałek ukraińska służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Nie ma informacji o poszkodowanych.

pixabay

W obwodzie czerniowieckim poziom wody stopniowo opada, podtopionych pozostaje kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych w 15 miejscowościach. W jednej z wiosek częściowo nie ma prądu. W związku z intensywnymi deszczami uszkodzonych zostało ok. 30 km dróg oraz nawierzchnie mostów w tym regionie.

Również w mieście Dniepr, stolicy obwodu dniepropietrowskiego, częściowo podtopionych pozostaje kilkadziesiąt budynków. Trwa odpompowywanie wody.

Z powodu ulew ucierpiał zaanektowany przez Rosję półwysep krymski. Na wschodzie Krymu w nocy ze środy na czwartek spadły prawie dwie miesięczne normy opadów, a władze wprowadziły stan nadzwyczajny. W Kerczu po niektórych ulicach można było się poruszać jedynie łódkami.

Nocą z czwartku na piątek silne opady dotarły na południe Krymu, a w ciągu doby spadły ponad trzy miesięczne normy opadów - podała agencja Interfax-Ukraina. W Jałcie rzeki wyszły z brzegów, zamknięto wjazd do miasta. Po pomoc lekarską zwróciło się 40 osób, a jedna zginęła. Uszkodzona została miejska infrastruktura, część mieszkańców pozostaje bez dostaw wody, niektórzy też nie mają prądu i gazu - podaje portal Krym Realii.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #deszcz

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo