Gwałtowne burze i tornado. Chicago i okolice bez prądu

Ponad 34 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu w Chicago i okolicach - informuje dziś rano Commonwealth Edison, największy dostawca energii elektrycznej w amerykańskim stanie Illinois. Okolice Chicago nawiedziły w niedzielę gwałtowne burze, przeszło też tornado.

Tornado
twitter.com/ddofinternet/ screen

W niedzielę po godz. 23 czasu miejscowego (poniedziałek, godz. 6 rano w Polsce) służby meteorologiczne ostrzegły mieszkańców Darien i Burr Ridge, miejscowości położonych ok. 32 km na południowy zachód od Chicago, przed zbliżającym się tornado. Polecono im schronić się w domach z dala od okien.

Trąba powietrzna spowodowała straty materialne. Nagrania wideo pokazują powalone drzewa i zniszczone domy, w miejscowości Naperville doszło do wycieku gazu - relacjonuje agencja AP.

Przed godz. 1 w nocy (godz. 8 rano w Polsce) służby przekazały, że największe zagrożenie dla regionu Chicago już minęło. Nadal informowano jednak o możliwych burzach i silnych wiatrach. Wichura przesuwa się w kierunku południowo-wschodnim, prędkość wiatru sięga 75 km/h.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#USA

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo