Szykują się wielkie emocje na Euro 2020. Pięć zespołów walczy o awans do 1/8 finału

Dania, Rosja i Finlandia w grupie B oraz Austria i Ukraina w grupie C powalczą w poniedziałek o awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Spokojne mogą być już reprezentacje Belgii i Holandii, natomiast żadnych szans nie ma Macedonia Północna.

Rosja i Finlandia walczą o awans z grupy na piłkarskich mistrzostwach Europy
fot. twitter.com/EURO2020

W grupie B prowadzi Belgia z sześcioma punktami, przed Finlandią i Rosją - po trzy. Dania zamyka stawkę z zerowym dorobkiem, ale ma jeszcze szansę na awans do fazy pucharowej z trzeciego, a nawet drugiego miejsca. Ten drugi scenariusz spełni się, jeśli Dania pokona w Kopenhadze Rosję, a Belgia wygra w Sankt Petersburgu z Finlandią - choć istotna będzie jeszcze liczba goli, jakie padną w obu tych spotkaniach.

Mecze ostatniej kolejki grupy B zaplanowano na godzinę 21. Trzy godziny wcześniej rozpoczną się spotkania, po których zapadną rozstrzygnięcia w grupie C. Na jej czele jest Holandia, która ma już zapewniony awans z pierwszego miejsca bez względu na wynik spotkania z wyeliminowaną już Macedonią Północną w Amsterdamie. O drugie w bezpośrednim starciu powalczą w Bukareszcie mające po trzy punkty reprezentacje Ukrainy i Austrii.

Remis byłby korzystniejszy dla Ukrainy, która ma więcej strzelonych goli i jest sklasyfikowana wyżej od Austrii. Mógłby jednak premiować awansem obie ekipy, bowiem do 1/8 finału wstęp będą miały cztery zespoły z trzecich lokat. Porażka nie odbierze żadnej z ekip szans awansu z trzeciej pozycji - wszystko zależeć będzie od rozstrzygnięć w innych grupach.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#piłka nożna #Euro 2020

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo