Trener Zenitu ambasadorem dużej rodziny

Kto ze środowiska piłkarskiego mógł wystąpić gościnnie w serialu „Córeczki tatusia”, jak nie trener Zenitu Sankt Petersburg Siergiej Siemak? Szkoleniowiec mistrza Rosji ma ośmioro dzieci i jest w Rosji uznawany za „ambasadora” wielodzietnych rodzin. W całym piłkarskim świecie nie ma chyba obecnie bardziej licznej piłkarskiej rodziny.

Siergiej Siemak
fot. Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71038876

W Rosji dzisiaj jest Dzień Ojca, więc w tutejszych mediach króluje 45-letni Siemak i jego wyjątkowo liczna familią.

Rodzina Siemaka pochodzi z okolic Ługańska. Jego ojciec Bogdan i matka Walentyna mieli piątkę dzieci - w tym trzech piłkarzy - wybitnego Siergieja , solidnego ligowca, byłego gracza Kubania Krasnodar - Andrieja i Nikołaja, półamatora.

Ten ostatni ma teraz na imię Aleksander i jest zakonnikiem w klasztorze Antoniego Dymskiego w Krasnym Broniewiku niedaleko Petersburga.

Siergiej ma z pierwszego małżeństwa dorosłego syna Ilię. Z drugą żoną Anną dzieci ma trochę więcej - synów Siemiona boksera, Iwana i Sawę, oraz córki Maję, Varvarę i najmłodszą Ilarię. W 2016 r. Para adoptowała niepełnosprawną dziewczynkę Tatianę. Przed adopcją Siemak opłacił leczenie dziewczynki, w tym kosztową operację kończyć dolnych, dzięki której Tatiana może normalnie chodzić.

Niespełna rok temu rodzina Siemaka powiększyła się jeszcze bardziej, bo Maja urodziła córeczkę Ewę i zrobiła z trenera Zenitu stosunkowo młodego dziadka. Co ciekawe wnuczka urodziła się w dniu, w którym Zenit zapewnił sobie drugie pod kierownictwem Siemaka mistrzostwo Rosji (trzecie zdobył w tym roku).

- W mojej rodzinie tak, jak w klubie, jestem kierownikiem i kontrolerem - mówi trener Zenitu. - Dużą rodzinę można porównać do drużyny piłkarskiej i odwrotnie. Każdy kolektyw to przede wszystkim ludzie. Różni, niepodobni do siebie, ze swoimi charakterami, silnymi przekonaniami i niedostatkami. Każdego trzeba zrozumieć i poczuć. Najważniejsze jest właśnie to, żeby chcieć tego - opowiada Siemak - ośmiokrotny mistrz Rosji, trzy razy jako trener i pięć jako piłkarz aż trzech klubów, co jest rekordem. Ligę wygrywał jako zawodnik CSKA Moskwa, Rubina Kazań i Zenitu.

 

Źródło: niezalezna.pl

Artur Szczepanik/Sankt Petersburg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo