Słowacja deklaruje pomoc Nowej Białej

Premier Eduard Heger zadeklarował w niedzielę w sieci społecznościowej, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej pomocy, jakiej Polska może potrzebować po pożarze w Nowej Białej. Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pomoc i okazaną solidarność.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Premier Heger napisał w sieci społecznościowej, że śledzi nieszczęśliwe, tragiczne wydarzenia w Nowej Białej, niedaleko słowackich granic. - Jest mi przykro z powodu zniszczeń i straty domów przez około 100 osób - oświadczył.

Zwracając się bezpośrednio do premiera Morawieckiego, napisał, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy. Polski premier - także korzystając z Twittera - podziękował za gotowość do pomocy i solidarność. „Zawsze możemy liczyć na przyjaźń ze Słowacją” – napisał.

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę po godz. 18. Według danych Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin - w sumie ponad 100 osób. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 50 obiektów gospodarczych.

Położona na Spiszu, Nowa Biała historycznie była wioską słowacką. Do tej pory mieszkają tam przedstawiciele słowackiej mniejszości narodowej w Polsce.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Spisz #Słowacja #Polska #pożar #pożar w Nowej Białej #Nowa Biała #Eduard Heger

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo