Tragedia na jeziorze Srebrnym. Utonął mężczyzna

Opolscy strażacy byli trzykrotnie wzywani do zdarzeń nad kąpieliskami. Do tragicznego wypadku doszło w Januszkowicach w powiecie krapkowickim, gdzie w jeziorze Srebrnym utonął mężczyzna.

policja.pl

W niedzielę opolscy strażacy byli trzykrotnie wzywani do pomocy przez wypoczywających nad wodą mieszkańców regionu. W dwóch przypadkach były to interwencje na opolskim kąpielisku Bolko. Trzecia interwencja dotyczyła zdarzenia na jeziorze Srebrnym w powiecie krapkowickim.

Jak poinformował dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w niedzielę w godzinach popołudniowych otrzymano wezwanie z powiatu krapkowickiego, gdzie na kąpielisku w Januszkowicach miał utonąć mężczyzna. Na miejsce wysłano kilka jednostek straży oraz specjalistyczną grupę ratowników wodnych. Nurkowi udało się odnaleźć mężczyznę, którego wydobyto na brzeg. Według wstępnych ustaleń, poszkodowany przebywał pod wodą około godziny. Mimo to strażacy podjęli próbę reanimacji do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny będzie wyjaśniała policja.

Pierwsze ze zdarzeń dotyczyło mężczyzny, który spadł ze skarpy na kamienie. Na miejscu zastali już ekipę pogotowia, która zajmowała się poszkodowanym. W drugim przypadku strażaków powiadomiono o kobiecie, która zasłabła w wodzie. Także i tym razem pogotowie dotarło do poszkodowanej przez strażakami. Według informacji dyżurnego KW PSP, kobieta odzyskała przytomność.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo