Bezdomnych zaszczepiono przed archikatedrą

W Łodzi na placu Jana Pawła II przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad sto osób, głównie tych, którzy są w kryzysie bezdomności - powiedziała dziś po południu pełnomocniczka ds. szczepień wojewody łódzkiego Jolanta Kowalik-Gęsiak.

WiR_Pixs CC0

Zorganizowany i uruchomiony w niedzielę przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej, na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

Punkt czynny był w niedzielę od godz. 10. Stosowane były jednodawkowe preparaty antycovidowe firmy Johnson&Johnson.

- Po południu przed punktem przed katedrą zaczęli się gromadzić potrzebujący, który przyszli tu na zupę - zwróciła uwagę pełnomocniczka wojewody ds. szczepień. - Dla osób, które się zaszczepiły rozdawaliśmy dodatkowe posiłki - przekazała. - Co istotnie szczepiliśmy osoby, które nie miały dowodu tożsamości. W naszym punkcie mobilnym zabiegom poddawały się również osoby, które przyszły „z ulicy”, nie mające problemów z bezdomnością - zaznaczyła.

- Niektórzy łódzcy bezdomni, którzy przyszli w niedzielę na plac katedralny są już zaszczepieni jedną dawką bądź już w pełni. Była też spora grupa osób w kryzysie bezdomności, która przyjechała tu specjalnie zaszczepić się w niedzielę preparatem jednodawkowym

- relacjonowała Kowalik-Gęsiak.

Za tydzień, w niedzielę 27 czerwca mobilny punkt szczepień dla bezdomnych ponownie stanie przed łódzką archikatedrą. W podobnym punkcie będzie można się zaszczepić także w przyszły weekend w Skierniewicach (Łódzkie).
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo