Wszystko to kwestia priorytetów... Jak różnie spędzają niedzielę Borys Budka i Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki spędza dziś w Nowej Białej, gdzie doszło wczoraj do tragicznego w skutkach pożaru zabudowań. Czym zajmuje się w tym samym czasie lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej? Borys Budka narzekając na doskwierający mu upał, zbiera w Gliwicach podpisy pod petycją o likwidację stacji TVP Info.

Liderzy zajęci są zupełnie innymi sprawami
fot. twitter.com @Borys Budka i @Matuesz Morawiecki

W sobotę wieczorem pożar objął ponad 40 budynków to unikatowej w zabudowie wsi Nowa Biała na Spiszu. "Straty są ogromne. Z oględzin, które przeprowadziliśmy wynika, że niemal całkowicie zniszczonych zostało pięć zabytkowych budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze o walorach historycznych" - mówił Paweł Dziuban, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu. 

Na miejsce pożaru wybrał się osobiście premier Mateusz Morawiecki.

Przyjechałem dzisiaj do Nowej Białej, aby na miejscu spotkać się z poszkodowanymi podczas pożaru. Zapewniam - nikt nie zostanie bez pomocy. Przygotowujemy wsparcie bezpośrednie dla mieszkańców, ale także pomoc w odbudowie budynków. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję ratunkową

- napisał premier na Twitterze.

Postanowiliśmy sprawdzić, co w tym samym czasie robi przewodniczący opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Okazało się, że wraz ze swoją ekipą mają "ważniejsze" sprawy na głowie - wyjechali do Gliwic, gdzie zbierali podpisy za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV. Budka przyznał przy tym, że "upały dają się mu we znaki".

Poniżej przytaczamy kilka komentarzy internautów.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Borys Budka #Mateusz Morawiecki #likwidacja TVP Info #pożar

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo