Mecz ze Szwecją? "Nie będzie łatwiejszy"

Polscy piłkarze zremisowali z Hiszpanią (1:1) w swoim drugim występie na mistrzostwach Europy. Jednak, aby wyjść z grupy muszą także dobrze zaprezentować się w pojedynku ze Szwecją. "Mecz z tym przeciwnikiem wcale nie będzie łatwiejszy" - uważa Dariusz Gęsior.

Wojciech Szczęsny
Tomasz Hamrat

„Szwedzi są inni, bardziej wyrachowani, grają uważnie w obronie. Jednak też popełniają błędy. Na pewno to będzie inny mecz, wcale nie będzie łatwiejszy, ale na poziomie mistrzostw Europy nie ma łatwych pojedynków. Jednak teraz w naszej reprezentacji jest dobra atmosfera i warto to wykorzystać”

- powiedział były gracz m.in. Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź (grających wówczas w ekstraklasie) czy Pogoni Szczecin.

Były piłkarz, który 22 razy grał w meczach polskiej drużyny narodowej, zwrócił uwagę, iż w trakcie sobotniego spotkania z Hiszpanią widać było jak bardzo zmotywowani przystąpili do gry biało-czerwoni:

„To przyniosło efekt, nie tylko myślę o wyniku, ale także o stwarzanych sytuacjach"

– powiedział.

Żałuje, że udało się wykorzystać tylko jedną okazję do zdobycia bramki. „Skuteczność trochę zawiodła” - powiedział.

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie nie chciał się długo rozwodzić nad tym czy rzut karny dla Hiszpanii został podyktowany prawidłowo. Przy wyniku 1:1, trzy minuty po zdobyciu przez Polskę bramki, sędzia (po analizie VAR) takowy podyktował za faul Jakuba Modera na Gerardzie Moreno. Wykonawcą "jedenastki" był sam poszkodowany, ale na szczęście dla biało-czerwonych trafił w słupek. Dobijać próbował Morata, jednak uderzył bardzo niecelnie.

Nikt się tego nie spodziewał, ale ostatecznie został on podyktowany. Jednak jak ktoś kogoś nadepnie w obrębie pola karnego, to sędzia tak decyduje, jak to zrobił sobotę”.

Dodał, że gdyby Moreno lub Morata zachowali się lepiej, to mecz „mógł się odwrócić”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#euro 2020

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo