Posłowie chcą utworzyć w Sejmie nowe koło. Liczą na "moment przesilenia"

Parlamentarzyści Łukasz Mejza oraz Zbigniew Ajchler planują założenie koła poselskiego "Centrum". Jak zaznacza Mejza, powstanie ono "w momencie przesilenia na scenie politycznej".

zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Posłowie niezrzeszeni Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler powołali w środę stowarzyszenie "Centrum". Mejza do Sejmu dostał się z list PSL, a Ajchler z Koalicji Obywatelskiej. Stowarzyszenie ma być wstępem do stworzenia nowego koła poselskiego.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Mejza podkreśla, że trwają prace, "żeby stworzyć środowisko w centrum sceny politycznej".

- Polska polityka potrzebuje takiego prawdziwego centrum - centrum, które będzie skupiało się na tym, co rozwija nasz kraj, co jest silnikiem napędowym tego rozwoju, czyli na gospodarce, na rolnictwie i samorządzie i dlatego wraz z posłem Zbigniewem Ajchlerem ogłosiliśmy powstanie nowego stowarzyszenia, które ma skupiać wszystkich tych parlamentarzystów, którzy chcą zajmować się sprawami gospodarki, rolnictwa i samorządu

 - powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/399849-powstanie-nowe-kolo-w-sejmie?desktop]

- To "Centrum" jest preludium do tego, aby powstała reprezentacja parlamentarna o tej samej nazwie, która będzie poruszać ważne dla wszystkich Polek i Polaków tematy - powiedział poseł.

Pytany, czy w przyszłym tygodniu powstanie już koło "Centrum", Mejza odpowiedział, że tego nie potwierdza.

- W polskiej polityce jest chyba najbardziej dynamiczny czas w ostatnich latach, dlatego z wszystkimi osądami i analizami należy się wstrzymać, aczkolwiek na pewno będzie jeszcze wiele ruchów nas czekało, również w przyszłym tygodniu - powiedział Mejza.

- Koło powstanie w tym czasie, kiedy będzie to najkorzystniejsze z przyczyn politycznych

 - zapowiedział Mejza.

- Niewątpliwie zmierzamy do przesilenia na scenie politycznej i w momencie przesilenia to koło powstanie. Jestem o tym przekonany. Głosy są policzone - dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo