Koncerty i degustacja śledzi. To nie piknik! Tak wygląda promocja szczepień w Holandii

Publiczne przychodnie (GGD) oraz władze niderlandzkich gmin, aby zachęcić do zaszczepienia przeciwko koronawirusowi, organizują w punktach szczepień koncerty, a nawet degustację śledzi.

Wprawdzie proces szczepień w Holandii znacząco przyspieszył, a liczba chętnych do przyjęcia preparatu przeciwko Covid-19 jest rekordowo wysoka (87 proc.), jednak lokalne władze, wspólnie z publicznymi przychodniami, podejmują oryginalne działania, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców Niderlandów.

W piątkowym liście do parlamentarzystów minister zdrowia Hugo de Jonge ostrzegał przed jesienną falą zachorowań. Wskazał jednocześnie, że jednym z czynników, które mogą spowodować ponowne wprowadzenie obostrzeń, są osoby niezaszczepione, które "będą stanowiły zagrożenie".

Dlatego też, zdaniem ministra De Jonge, należy zachęcać do przyjęcia szczepionki jak najwięcej osób.

"GGD i władze lokalne znają najlepiej charakterystykę swojego regionu, mają także ogromny potencjał organizacyjny, aby podjąć takie działania"

– napisał minister zdrowia.

Niektóre gminy już to robią. Jak informuje portal NOS w Ijmuiden na północy kraju, każdy zaszczepiony mógł otrzymać darmowego śledzia.

Rzecznik GGD w Amsterdamie powiedział portalowi, że proces szczepienia powinien być jak najbardziej przyjemny i dlatego "pracujemy nad przygotowaniem specjalnego podkładu muzycznego dla naszych wszystkich lokalizacji".

NOS informuje, że niedawno GGD Utrecht zorganizował koncert w poczekalni miejsca szczepień, gdzie zaszczepieni pozostawali 15 minut po otrzymaniu preparatu.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo