Abp Jędraszewski wzywa do pomocy ofiarom tragicznego pożaru

Jak informuje biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej, dziś o godz. 15.00 abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył modlitwie w Nowej Białej (parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej) wraz z poszkodowanymi we wczorajszym pożarze. Za tydzień przy wszystkimi kościołami Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych osób.

Marek Jędraszewski
Autor: Tomasz Hamrat

Abp. Marek Jędraszewski wezwał wiernych do materialnej i duchowej pomocy pogorzelcom.

- Umiłowani Archidiecezjanie, wczoraj w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc

- przekazał Metropolia Krakowski.

- W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem

- dodał arcybiskup.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą – zakończył duchowny.

Środki na te cele, które za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Archidiecezji Krakowskiej trafią w całości do poszkodowanych można przesyłam na koto bankowe:  Pekao SA III Oddział w Krakowie 88 1240 2294 1111 0000 3722 9887 z dopiskiem Pomoc dla Nowej Białej. 

 Źródło: niezalezna.pl, biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

#Nowa Biała #abp Marek Jędraszewski #pożar

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo