Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. Szczerski opowiada o kulisach rozmowy

- Prezydent Duda po to spotkał się Joe Bidenem, by potwierdzić obecność amerykańską w Polsce. Pomimo zmiany administracji w USA, bezpieczeństwo Polski w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie kontynuowane. (...) Było to spotkanie w cztery oczy - mówił o kulisach poniedziałkowych rozmów Andrzeja Dudy i Joe Bidena Krzysztof Szczerski, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.

Twitter.com/Krzysztof Szczerski (@KSzczerski)

W poniedziałek podczas szczytu NATO w Brukseli prezydenta Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. W sieci Krzysztof Szczerski, szefa Biura Polityki Międzynarodowej przy Kancelarii Prezydenta RP zamieścił zdjęcia głów obu państw i krótko przybliżył temat ich rozmów, który dotyczył współpracy w zakresie bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego.

Dzisiaj w TVP Info, w programie Michała Rachonia "Woronicza 17", Szczerski zdradził kulisy poniedziałkowego spotkania.

- Prezydent Duda po to spotkał się Joe Bidenem, by potwierdzić obecność amerykańską w Polsce. Pomimo zmiany administracji w USA, bezpieczeństwo Polski w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie kontynuowane

- powiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej.

Krzysztof Szczerski doprecyzował, że zdjęcie, ktore zamieścił na Twitterze było zrobione po rozmowie prezydentów.

- Tam, gdzie odbywały się rozmowy, w sali "Leader's lunch", nie było dostępu dla dziennikarzy,. Było to spotkanie w cztery oczy. Potem do Andrzeja Dudy i Joe Bidena dołączył jeszcze prezydent Rumunii, któremu prezydent USA chciał podziękować ze organizację szczytu wschodniej flanki NATO

- tłumaczył prezydencki minister.

Szczerski dodał, że spotkanie odbyło sie na zaproszenie strony amerykańskiej. 

- Druga rozmowa, jeszcze ważniejsza pod względem efektów, to rozmowa z premier Danii. Po rozmowach budowa Baltic Pipe została odblokowana. To oczywiście suwerenna decyzja duńskiej niezależnej instytucji. Pan prezydent Duda poruszył temat [w rozmowie z duńską premier], czy nie dałoby podziałać na szczeblach rządowych w Danii, by odblokować budowę Baltic Pipe - mówił minister.

 

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo