Płonie 20 budynków mieszkalnych. Premier: "Sytuacja jest poważna"

- Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy już śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia. Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco - napisał premier Mateusz Morawiecki, komentując sprawę pożaru we wsi Nowa Biała na Podhalu

Youtube @proformak

Wiem, że Polska żyje teraz meczem naszej reprezentacji z Hiszpanią, ale toczymy także inną, chyba jeszcze trudniejszą walkę: o dobytek mieszkańców Nowej Białej na Podhalu" - napisał premier w sobotę na Facebooku.

Jak dodał, "pożar zajął tam już 20 budynków mieszkalnych i sytuacja jest poważna".

 W akcji bierze udział aż 65 zastępów straży pożarnej. Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w pożarze" - podkreślił Morawiecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/400274-wielki-pozar-we-wsi-nowa-biala?desktop]

- Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy już śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia. Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco

- zaznaczył szef rządu.

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20. płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych.

- Sytuacja nie jest opanowana

- powiedział Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej.

Z ogniem walczy 85 zastępów PSP i OSP z pięciu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego; łącznie 235 strażaków.

- Pożar nie został jeszcze opanowany. Sytuacja jest rozwojowa

- dodał Szydło.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20. Pożar szybko się rozprzestrzenia, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana. Dodatkowo część budynków jest drewniana. 

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Ogień #pożar

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo