28-latka przepłynęła wpław Wartę

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy w Gorzowie Wlkp. 28-latka przepłynęła wpław rzekę Wartę. Jak się okazało, chciała w ten sposób popisać się przed znajomymi. Po swoim "wyczynie" została zatrzymana, ponieważ była poszukiwana do odbycia kary więzienia. Do tego była pod wpływem narkotyków.

Policja
policja.pl

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, w sobotę, około pierwszej w nocy policjanci z Gorzowa otrzymali niepokojące zgłoszenie. Kilka osób powiadomiło ich, że w centrum miasta kobieta weszła do rzeki i zaczęła płynąć na drugi brzeg.

Z relacji tych wynikało, że w ten sposób chciała zrobić wrażenie na znajomych. Na miejsce został skierowany patrol policji, pojechali tam również strażacy.

Kobieta zdołała dopłynąć do brzegu, gdzie czekali już nią strażacy i policjanci. Badanie wykazało, że była pod wpływem amfetaminy, co może tłumaczyć jej pewność siebie. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że mocno ryzykowała, by zaimponować znajomym.

"Na tym jednak nie koniec tej historii, gdyż po sprawdzeniu jej danych osobowych okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary roku pozbawienia wolności. Tak więc znad rzeki trafiła na gorzowska komendę, a z niej zostanie przewieziona do zakładu karnego"

– dodał rzecznik.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#lubuskie

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo