Warszawa: "Piwko" na bulwarach znów będzie legalne?

Radny PiS, Maciej Binkowski, chce zniesienia - wprowadzonego na czas epidemii - zakazu spożywania alkoholu na bulwarach i plażach w Warszawie. - Jestem gorącym zwolennikiem podjęcia nowej uchwały, która uchyli ten zakaz - powiedział.

fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61974808

Binkowski przypomniał, że uchwała rady miasta zakazująca spożywania napojów alkoholowych na bulwarach i plażach nadwiślańskich "jest ściśle powiązana ze stanem epidemii w Polsce".

- Tak więc w dniu, w którym premier na wniosek ministra zdrowia zniósłby stan zagrożenia epidemiologicznego, również ten zakaz wygasłby

 - wyjaśnił.

Wskazał, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej, przy niewielkiej liczbie nowych zachorowań na COVID-19 oraz pogodzie niesprzyjającej rozprzestrzenianiu się koronawirusa można by zakaz znieść nie czekając na oficjalne zakończenie okresu pandemii.

- Jestem gorącym zwolennikiem, aby podjąć nową uchwałę, która już w tej chwili zniosłaby zakaz spożywania alkoholu na bulwarach

 - powiedział.

- Więcej problemów pojawia się na prawym brzegu Wisły. Są to miejsca kompletnie nieucywilizowane, gdzie prywatne podmioty dzierżawią teren, organizują głośne koncerty. Muzyka niesie się daleko i może przeszkadzać mieszkańcom – ocenił.

Przyznał, że temat zdjęcia zakazu picia alkoholu nad Wisłą jest kontrowersyjny. Zaznaczył, że propozycja zmian w tej sprawie nie jest stanowiskiem klubu PiS.

W marcu 2020 roku radni podjęli decyzję o czasowym – do 30 czerwca – zakazie spożywania napojów alkoholowych na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówka. 14 maja 2020 roku Rada Warszawa przedłużyła ten zakaz do czasu odwołania stanu epidemii. Obszary te były wcześniej objęte odstępstwem od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych, który obowiązuje na terenie Warszawy.

Wśród radnych pojawił się pomysł, aby ten zakaz utrzymać na stałe. Taka propozycja wyszła w tym tygodniu ze strony radnej KO Anny Auksel-Sekutowicz, która jest za całkowitym zakazem picia alkoholu na bulwarach.

- Uważam, że wprowadzenie całkowitego zakazu spożywania napojów alkoholowych na bulwarach nadwiślańskich jest bardzo potrzebne. Poprawi to bezpieczeństwo w tych miejscach – powiedziała pod koniec kwietnia Auksel-Sekutowicz

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo