Portal „Katyń Pro Memoria” z ważną nagrodą!

Srebrną nagrodą w międzynarodowym konkursie „European Design Awards” w kategorii Strona informacyjna został uhonorowany portal Katyń Pro Memoria zrealizowany dzięki wsparciu MKDNiS przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz firmę Superskrypt – podał w piątek resort.

mat. pras.

To kolejna nominacja dla portalu, który został wcześniej nagrodzony przez Polish Graphic Design, Mobile Trends Awards i Awwwards. Nagroda na międzynarodowym prestiżowym konkursie, jakim jest "European Design Awards" wyróżniający najlepszych projektantów graficznych w Europie to nie tylko ogromny sukces, ale również szansa na rozpowszechnienie wiedzy o Zbrodni Katyńskiej

 – podkreślono w informacji na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jak zaznaczono konkurs obejmuje różnorodne dziedziny – od projektowania druków poprzez identyfikację po projektowanie stron internetowych. W skład jury wchodzą przedstawiciele najważniejszych europejskich mediów i magazynów zajmujących się projektowaniem, a do rywalizacji przystępuje kilka tysięcy zrealizowanych w Europie projektów – w każdej kategorii może zwyciężyć tylko kilka z nich, otrzymując złoto, srebro lub brąz.

Interaktywny portal internetowy www.katynpromemoria.pl, zrealizowany przez CPRDiP, przybliża Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu poprzez możliwość wirtualnego spaceru po Memoriale. Dwustopniowa narracja pozwala internautom poczuć atmosferę miejsca, zanurzyć się w katyński las i na nowo odkryć wydarzenia i miejsca znane z tragicznych kart polskiej historii. Na portalu jest również aplikacja umożliwiająca zapalenie symbolicznego znicza dla wszystkich 4415 zamordowanych w Lesie Katyńskim. Pozwala to użytkownikom nie tylko oddać cześć Ofiarom, ale także – poprzez krótki biogram – poznać historię konkretnej osoby

 – podano w informacji.

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zostało powołane na mocy ustawy i jest nadzorowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Celem działalności Centrum jest „inicjowanie i wspieranie działań podejmowanych w Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich poprzez m.in. badania naukowe, prowadzenie działalności wydawniczej, upowszechnianie wiedzy o stosunkach polsko-rosyjskich, historii, kulturze i dziedzictwie obu narodów, prowadzenie i wspieranie działalności edukacyjnej oraz współpracy między środowiskami naukowo-eksperckimi, ośrodkami akademickimi, organizacjami pozarządowymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami samorządu zawodowego i gospodarczego, a także współpraca z Fundacją Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia”. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo