80. urodziny Leszka Długosza. Z tej okazji prezydent złożył życzenia

W dniu 80. urodzin przesyłam Panu najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Z tej pięknej okazji chcę wyrazić uznanie dla Pańskich dokonań artystycznych - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji jubileuszu poety i kompozytora Leszka Długosza.

Zbigniew Kresowaty, Attribution, via Wikimedia Commons

"Znakiem tego niech będzie również wyjątkowe odznaczenie państwowe – Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, który mam zaszczyt i przyjemność Panu nadać. Wiąże się ono ściśle z trwającymi obchodami stulecia odrodzenia się, obrony i odbudowy Rzeczypospolitej. Ale jest również symbolem ciągłości tradycji patriotycznych i pracy dla wolnej Polski, którą podejmuje każde kolejne pokolenie"

- napisał prezydent.

List w imieniu prezydenta odczytał i medal jubilatowi wręczył prezydencki doradca prof. Andrzej Waśko.

"My, współcześni Polacy, spoglądając wstecz na zmagania i wysiłek naszych przodków i poprzedników sprzed wieku, w całej pełni doceniamy to, że mamy własne suwerenne państwo" - czytamy w liście.

Duda zwrócił uwagę, że "jubileusz stulecia odzyskania niepodległości staje się dzięki temu inspiracją do służby dzisiejszej Rzeczypospolitej – naszą działalnością zawodową, społeczną, artystyczną i intelektualną". "I właśnie za zasługi na tym polu chcę dziś wyrazić Panu głęboki szacunek i wdzięczność. Dziękuję za wkład w rozwój polskiej kultury i literatury, za liczne wzruszenia, których nam Pan dostarcza, a wreszcie za wierność wartościom – pięknu, dobru i prawdzie" - podkreślił prezydent.

"Doskonale pamiętam, że – tak niedawno jeszcze! – gratulowałem Panu jubileuszu 75-lecia, a niepostrzeżenie czynię to dzisiaj po raz kolejny. Bardzo się cieszę ze spełnienia się życzeń: że minione pięć lat upłynęło Panu w zdrowiu i pomyślności, aktywności twórczej i publicznej, a także na stałym poszerzaniu grona Pańskich wiernych czytelników i chętnych słuchaczy"

- czytamy w liście jubileuszowym.

"Chcę dzisiaj zatem, ponawiając tamte życzenia, życzyć Panu powtórnie wiele zdrowia i sił na następne długie lata pracy artystycznej, satysfakcji z dokonań i wielu kolejnych sukcesów" - napisał Duda.

"I niechaj mamy w Panu nadal tego samego wspaniałego Leszka Długosza – +Europejczyka z Zaklikowa+" - zakończył swój list prezydent.

Leszek Długosz urodził się 18 czerwca 1941 r. w Zaklikowie. Był artystą Piwnicy pod Baranami. Aktor, kompozytor, pianista, jeden z najbardziej znanych śpiewających poetów w Polsce. Publicysta i felietonista, jest autorem kilkunastu tomików poezji i dziesięciu płyt z muzyką.

W 2006 r. został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2016 r. otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo