Druga kadencja szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Generał Rajmund Andrzejczak pozostanie szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego na drugą kadencję - zapowiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Twitter/@prezydentpl

Prezydent powiedział w Wólce Konopnej koło Siedlec, gdzie wziął udział w uroczystości zakończenia ćwiczenia Dragon-21 połączonego z certyfikacją 18. Dywizji Zmechanizowanej, że rozmawiał ostatnio z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem o przyszłości polskiej armii i dalszego jej rozwoju.

- W wyniku tych rozmów i uzgodnień z panem ministrem, a także rozmowy z panem gen. Rajmundem Andrzejczakiem podjąłem decyzję o tym, że pan generał otrzymał ode mnie nominację na szefa Sztabu Generalnego na kolejną kadencję. A więc trzy lata służby dla Rzeczypospolitej na tym stanowisku przed panem generałem - powiedział prezydent Duda.

Dodał, że odpowiednie postanowienie w tej sprawie wyda w najbliższych dniach.

Szefa Sztabu Generalnego mianuje prezydent na wniosek ministra obrony.

Gen. Andrzejczak objął stanowisko szefa SGWP w lipcu 2018 r., zastępując gen. Leszka Surawskiego. Przed objęciem najwyższego stanowiska wojskowego w polskich siłach zbrojnych dowodził 12. Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo