Układali kamienie na torach

Policjanci z Miastka ustalili, kto kilkukrotnie na torach kolejowych, na trasie Biały Bór-Miasto, układa kamienie, powodując realne zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym. To 14- i 16-latek z Miastka. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich - podała w piątek KPP w Bytowie.

bytow.policja.gov.pl

Obsługa pociągu jeżdżącego na trasie Biały Bór-Miastko kilkakrotnie zgłaszała policjantom z komisariatu w Miastku, iż na torach były ułożone kamienie, powodując realne zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym.

Jak podała w piątek bytowska policja, funkcjonariusze prowadzili intensywne działania w celu znalezienia sprawców. Ustalono, że zagrożenie stworzyli 14- i 16-latek z Miastka.

- Poprzez swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, mogli doprowadzić do tragedii, (…) do wykolejenia się taboru

- zaznaczyła bytowska policja.

Czyn przestępczy, którego mieli dopuścić się nastolatkowie, został zakwalifikowany jako sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ze względu na młodociany wiek sprawców policja sprawę przekazała do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie chłopców.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo