Antysemici i rasiści nie otrzymają obywatelstwa Niemiec

Według doniesień gazety „Bild”, koalicyjne frakcje chadecji i socjaldemokratycznej SPD porozumiały się w sprawie zmiany ustawy o obywatelstwie. Zmiana zakłada, że ten, kto został skazany za przestępstwo motywowane antysemityzmem, rasizmem lub ksenofobią, nie będzie mógł zostać obywatelem RFN.

zdjęcie ilustracyjne
RalfWieckhorst / CC0

Ekspert chadeckiej partii CDU do spraw wewnętrznych Mathias Middelberg powiedział „Bildowi”: „To ponowne zaostrzenie prawa o obywatelstwie jest ważne, aby zapobiec w przyszłości naturalizacji antysemitów lub rasistów”.

W przyszłości każdy wyrok skazujący za przestępstwo antysemickie lub rasistowskie ma prowadzić do wykluczenia z naturalizacji. Dotyczyłoby to również drobnych naruszeń prawa.

W ten sposób koalicja chce wyciągnąć konsekwencje z majowych "niedopuszczalnych antysemickich zamieszek", powiedział Middelberg.

Na początku czerwca Middelberg mówił gazecie „Neue Osnabruecker Zeitung”:

„W ustawie o obywatelstwie powinno być wyraźnie uregulowane, że naturalizacja osób, które dopuściły się czynów o podłożu antysemickim, jest wykluczona. Każdy, kto publicznie nawołuje do nienawiści wobec Żydów, kwestionuje istnienie państwa Izrael lub pali izraelską flagę, nie może zostać obywatelem Niemiec”.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo