Nagrodzeni za innowacje

FLEET DERBY 2021 to dziesiąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskiego plebiscytu flotowego, którego celem jest prezentacja produktów i usług flotowych dostępnych na polskim rynku, promocja dostawców rynkowych, jak i najlepszych rozwiązań do firm. Niemiecki koncern Volkswagen zwyciężył w kategoriach „Elektromobilność” oraz „Napędy alternatywne”. W pierwszej, w podkategorii „zerowy bilans CO2”, za najlepszą uznano strategię Volkswagena „Way To Zero”. W drugiej najlepszy okazał się Volkswagen ID.4.

Volkswagen ID.4
mat. pras.

Plebiscyt daje możliwość promocji wszystkich zgłoszonych w poszczególnych 6 kategoriach: Elektromobilność (6 podkategorii), Napędy alternatywne (12 podkategorii), Zespół Flotowy, Fleet Manager, Motoryzacyjna Marka Flotowa, Produkt/ Usługa Flotowa (25 podkategorii) oraz wyróżnienie najlepszych w danych kategoriach poprzez głosowanie w sieci.

Marka Volkswagen zobowiązała się do realizacji celów klimatycznych zawartych w Porozumieniu Paryskim. Do 2050 r. w ramach strategii „Way To Zero”, Volkswagen zamierza stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, biorąc pod uwagę poszczególne aspekty swojej działalności. Kluczem do realizacji tego celu są samochody elektryczne, ale nie tylko. Ważnym elementem elektrycznej ofensywy Volkswagena jest również energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, którą wykorzystuje się zarówno podczas produkcji, jak i eksploatacji samochodów, a także do zasilania wszystkich zakładów Grupy w Polsce. 

Nagrodzony w kategorii „Napędy alternatywne” Volkswagen ID.4 jest oferowany z dwoma akumulatorami do wyboru, które różnią się pojemnością. W ID.4 Pure i ID.4 Pure Performance akumulator ma pojemność 52 kWh, co zapewnia zasięg do 346 km. (wg WLTP). W pozostałych odmianach ID.4 zastosowano akumulator o pojemności 77 kWh, dzięki któremu może on przejechać do 523 km. (wg WLTP). W pierwszym elektrycznym SUV-ie Volkswagena zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne, np. dostępny jako opcja innowacyjny wyświetlacz Head-Up z rozszerzoną rzeczywistością. Wyświetla on ważne dla kierowcy informacje jako trójwymiarowy obraz, który znajduje się w odległości od trzech do dziesięciu metrów przed autem. Oznacza to, że wyświetlacz doskonale integruje się z rzeczywistym otoczeniem samochodu. Gdy włączony jest aktywny tempomat (ACC) lub opcjonalny system Travel Assist, auto znajdujące się przed ID.4 zostaje podświetlone na wyświetlaczu Head-Up i samochód automatycznie utrzymuje od niego określony dystans.

 

Źródło: niezalezna.pl

#moto #nagrody #technologia #Volkswagen

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo