Kwaśniewski: Jeżeli Tusk chce wrócić, to na sto procent

Jeżeli Donald Tusk chce wrócić do polskiej polityki, to musi wrócić na sto procent i w pozycji przewodniczącego, lidera partii - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według niego, wejście "na pół gwizdka" nie ma większego sensu, bo brakuje wtedy realnego wpływu.

Aleksander Kwaśniewski
Fotomag/Gazeta Polska

Kwaśniewski został dziś zapytany o powrót byłego premiera, obecnie szefa Europejskiej Partii Ludowej, Donalda Tuska do polskiej polityki. "Jeżeli Tusk chce wrócić, to musi wrócić na sto procent i w takiej pozycji rzeczywiście przewodniczącego, lidera partii" - odpowiedział były prezydent.

Na uwagę, że on sam wracał jako patron i nie skończyło się to dobrze, Kwaśniewski odparł, że dlatego właśnie tym bardziej przestrzega, że "żadne wchodzenie na ćwierć gwizdka, pół gwizdka, czy jako patron nie ma większego sensu, ponieważ brakuje tego realnego wpływu".

- Natomiast, na ile Donald Tusk chce zamienić ten styl działania, który miał przez ostatnie lata, spotkania z najciekawszymi ludźmi na taką uporczywą walkę polityczną, partyjną i wewnątrzpartyjną, to jest jego decyzja. Bardzo trudna jak sądzę dla niego, bo to jest zupełnie inny świat

- stwierdził Kwaśniewski.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Aleksander Kwaśniewski #Donald Tusk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo