Brazylia. Rekordowa liczba podanych szczepionek przeciwko Covid-19

W Brazylii odnotowano wczoraj największą od początku kampanii szczepień liczbę podanych dawek preparatów przeciwko Covid-19 w ciągu jednego dnia - 2 220 845.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według władz medycznych, pierwszą dawkę w czwartek otrzymało 2 088 159 osób, zaś drugą - 132 686.

Kampania szczepień w największym kraju Ameryki Południowej trwa od połowy stycznia. W tym czasie 28,5 proc. populacji Brazylii zaszczepiło się jedną dawką, zaś 11,3 proc. przyjęło obie.

Brazylia korzysta z chińskiej szczepionki Sinovac, preparatu brytyjsko-szwedzkiej firmy AstraZeneca oraz niemiecko-amerykańskiego BioNTech/Pfizer. W ciągu ostatniego tygodnia miały dotrzeć szczepionki firmy Janssen, ale ich dostawa została opóźniona - podało brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Ostatniej doby koronawirusem zaraziły się w Brazylii 74 042 osoby, a w związku z Covid-19 zmarło 2311. Kraj jest jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię na świecie. Od jej początku odnotowano około 17,7 mln infekcji oraz około 500 tys. zgonów, co czyni Brazylię drugim krajem, po USA, jeśli idzie o liczbę ofiar śmiertelnych oraz trzecim, po USA i Indiach, pod względem liczby zakażeń.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo