Z OSTATNIEJ CHWILI

MSZ skierował do Niemiec notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych • • • Minister Rau: uregulowanie kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej powinno zawierać m.in. wypłacenie przez Niemcy odszkodowania za materialne i niematerialne szkody wyrządzone państwu polskiemu • • •

Covid w kadrze rywali Polaków na Euro. Piłkarz i trener w izolacji

Piłkarz reprezentacji Słowacji Denis Vavro oraz jeden członek sztabu trenerskiego mieli pozytywne wyniki testów na koronawirusa - poinformował selekcjoner Stefan Tarkovic. W poniedziałek ten zespół pokonał Polskę 2:1 w grupie E mistrzostw Europy.

W kadrze Słowacji na Euro wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Tarkovic poinformował, że chorzy nie mają żadnych objawów COVID-19 i przebywają w izolacji. To pierwsze przypadki dodatniego wyniku badań na koronawirusa od początku tegorocznego Euro. Przed turniejem COVID-19 wykryto m.in. u Szwedów Dejana Kulusevskiego i Mattiasa Svanberga oraz Hiszpana Sergio Busquetsa - także rywali biało-czerwonych w grupie E. Chorobę stwierdzono także u bocznego obrońcy Portugalii Joao Cancelo.

Słowackie problemy z koronawirusem

Słowację czekają jeszcze mecze ze Szwecją w Sankt Petersburgu w piątek oraz z Hiszpanią w Sewilli w środę. Tarkovic powiedział, że jego zespół przygotowuje się do nich zgodnie z planem.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Euro 2020 #piłka nożna

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo