90. urodziny Ignacego Gogolewskiego. POSŁUCHAJ audycji

Dziś swoje 90. urodziny obchodzi aktor, reżyser, scenarzysta, dyrektor teatrów, Prezes ZASP w latach 2005-06, wspaniały Człowiek - Ignacy Gogolewski - napisano w czwartek na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Zbigniew Zugaj, CC0, via Wikimedia Commons

Z tej okazji życzymy Kochanemu "Inkowi" długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności, ludzkiej życzliwości oraz dni pełnych słońca i radości

 - czytamy we wpisie.

W 2018 r. na antenie Polskiego Radia w audycji "Groch z kapustą" nasz dostojny Jubilat opowiedział Martynie Podolskiej i Krzysztofowi Szusterowi o teatrze, aktorstwie, latach studenckich, blaskach i cieniach tej profesji

- przypomniano na Fb ZASP.

Dołączono również link do audycji TUTAJ.

Krzysztof Głogowski napisał kiedyś: sukces jego aktorstwa polega na znakomitym portretowaniu rozdarć wewnętrznych człowieka.

Stąd powodzenie nie tylko w tworzeniu scenicznych czy telewizyjno-filmowych postaci z kart Mickiewicza, Słowackiego, Puszkina, Szekspira czy Dostojewskiego. Sukces Antka Boryny w "Chłopach" również na tej właściwości się zasadza. (…) Drugą dominantą jest głos i doskonałe wyczulenie na frazę muzyczną wypowiadanego słowa. Pozwalają one artyście wydobyć całą barwę i piękno wypowiedzi (Krzysztof Głogowski, "Mistrz poetyckiego tonu", "Kierunki" nr 50/1987)

- czytamy o aktorstwie Gogolewskiego na Fb ZASP.

"I chyba właśnie oto, w tym wszystkim chodzi" - napisano w zakończeniu wpisu.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo