Trzaskowski nie może przestać myśleć o pokonaniu PiS. Tym razem powołał stowarzyszenie

Rafał Trzaskowski, wraz z innymi prezydentami miast, ogłosił powstanie stowarzyszenia samorządowego, które ma działać oprócz fundacji Ruchu Wspólna Polska. Na konferencji prasowej prezydent stolicy wystąpił wraz z włodarzami Poznania - Jackiem Jaśkowiakiem, Białegostoku - Tadeuszem Truskolaskim i Opola - Arkadiuszem Wiśniewskim. Był też prezydent-elekt z Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Trzaskowski, choć w stolicy na pewno jest sporo do zrobienia, wciąż myśli o tym, jak wygrać wybory parlamentarne. Już nawet nie ukrywa, jaki jest jego cel.

- Naszym celem jest zwyciężenie w wyborach parlamentarnych, pokonanie PiS-u

 - mówił w Warszawie Trzaskowski podczas wspólnej konferencji prezydentów miast.

Jak wskazał prezydent Warszawy, wybory prezydenckie w Rzeszowie, które wygrał wspólny kandydat partii opozycyjnych Konrad Fijołek, pokazały, że trzeba szukać nowych środowisk i konsolidować samorządy, a także szukać nowej energii i nowych ludzi. "Jeżeli będzie po stronie opozycyjnej, jeżeli będą partie polityczne, samorządowcy, nowi ludzi, wtedy jestem absolutnie przekonany, że - dokładnie tak jak w Rzeszowie - wygramy kolejne wybory" - powiedział.

- Oprócz fundacji Ruchu Wspólna Polska powołujemy również stowarzyszenie samorządowe

- ogłosił Trzaskowski.

- Będę proponował, żeby ludzie, którzy są ze mną objęli bardzo ważne stanowiska w tym stowarzyszeniu: (prezydent Poznania) Jacek Jaśkowiak, żeby był sekretarzem generalnym, (prezydent Opola) Arkadiusz Wiśniewski, żeby pełnił funkcję skarbnika, (prezydent Białegostoku) Tadeusz Truskolaski będzie naszym pełnomocnikiem, jeżeli chodzi o wspomaganie tworzenia niezależnego związku zawodowego osób samozatrudnionych

- przekazał.

Polityk poinformował, że za dwa tygodnie w Poznaniu odbędzie się spotkanie samorządowców. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rafał Trzaskowski #Ruch Wspólna Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo