Witek dziękuje Związkowi Polaków na Białorusi. "Broni polskiej tożsamości i praw polskiej społeczności"

- Myślą przewodnią polityki Prezydenta Lecha Kaczyńskiego była budowa silnej Polski, opartej na fundamencie demokratycznym oraz poczuciu tożsamości narodowej Polaków (...) Podejmując te dalekowzroczne działania stał się prekursorem idei przyświecającej nagrodzie ustanowionej przez portal niezalezna.pl - pisze marszałek Sejmu Elżbieta Witek w liście odczytanym podczas Gali Nagrody Prometejskiej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podziękowała również nagrodzonemu Związkowi Polaków na Białorusi, który "pomimo wielu przeciwności i szykan wciąż z ogromnym zaangażowaniem broni polskiej tożsamości i praw polskiej społeczności w tym kraju".

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w liście odczytanym podczas Gali Nagrody Prometejskiej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podziękowała nagrodzonemu Związkowi Polaków na Białorusi, który "pomimo wielu przeciwności i szykan wciąż z ogromnym zaangażowaniem broni polskiej tożsamości i praw polskiej społeczności w tym kraju".

- Nie da się przecenić tej działalności - pisze, gratulując również wszystkim laureatom tegorocznej Nagrody Prometejskiej, którzy "tak pięknie realizują przesłanie jej patrona".

List odczytała prowadząca galę Sylwia Krasnodębska.

Pełna treść listu marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Szanowni Państwo,

bardzo dziękuję za zaproszenie na Galę Nagrody Prometejskiej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie mogąc wziąć w niej udziału, tą drogą pozdrawiam wszystkich uczestników tej ważnej uroczystości. 

Myślą przewodnią polityki Prezydenta Lecha Kaczyńskiego była budowa silnej Polski, opartej na fundamencie demokratycznym oraz poczuciu tożsamości narodowej Polaków. W wielu swoich wypowiedziach podkreślał siłę patriotyzmu, który powinien łączyć Polaków w pracy dla Ojczyzny i dla umacniania jej chlubnego wizerunku. Prezydent jednocześnie budował regionalne porozumienia w ważnych dla Polski sprawach i opowiadał się za intensywnym dialogiem oraz rozwojem współpracy regionalnej krajów Europy Środkowej. Podejmując te dalekowzroczne działania stał się prekursorem idei przyświecającej nagrodzie ustanowionej przez portal niezależna.pl. Jest nią bowiem podkreślenie znaczenia integracji państw Międzymorza dla budowania pozycji Rzeczypospolitej oraz bezpieczeństwa w Europie. 

Dlatego serdecznie gratuluję laureatom tegorocznej Nagrody Prometejskiej, którzy tak pięknie realizują przesłanie jej patrona. 

Z głębi serca dziękuję Związkowi Polaków na Białorusi, który pomimo wielu przeciwności i szykan wciąż z ogromnym zaangażowaniem broni polskiej tożsamości i praw polskiej społeczności w tym kraju. Wspiera polskie szkolnictwo, polską kulturę oraz tradycję. Nie da się przecenić tej działalności. 

Wszyscy też mamy świadomość jak wiele dla Polski znaczy Inicjatywa Przekopu Mierzei Wiślanej. Ta wyjątkowo ważna inwestycja gwarantuje bowiem nie tylko korzyści gospodarcze, lecz także zwiększenie bezpieczeństwa Polski i Unii Europejskiej. 

Raz jeszcze najserdeczniej gratuluję laureatom, a wszystkim uczestnikom Gali życzę udanego wieczoru i niezapomnianych wrażeń z uroczystości. 

Z poważaniem, Elżbieta Witek 
 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo