„Putin jest zabójcą i nie ma duszy”. Słowa Bidena skomentował sam władca Kremla

„Zabójca”, który „nie ma duszy” – tak jeszcze w marcu prezydent USA Joe Biden mówił o prezydencie Rosji Władimirze Putinie. Dziś władca Kremla został poproszony o komentarz do tych słów. – Na ulicach Stanów Zjednoczonych codziennie ktoś jest zabijany – stwierdził władca Rosji.

kremlin.ru

W połowie marca w wywiadzie dla programu „Good Morning America” telewizji ABC News Biden podkreślił, że Putin musi ponieść konsekwencje za próby wpłynięcia na wynik głosowania. Pytany o to, jakie kroki podejmie Waszyngton, odparł: „Wkrótce zobaczycie”.

Prezydent USA dodał wówczas, że uważa, iż Putin jest zabójcą i nie sądzi, by „miał duszę”.

Przez następne miesiące te słowa prezydenta USA były szeroko komentowane w świecie. Dziś o komentarz do nich został poproszony sam Putin. 

Biden „zadzwonił do mnie”, a jego wyjaśnienia „zadowoliły mnie” - oświadczył Putin, pytany o wypowiedź Bidena przez dziennikarzy na konferencji prasowej po szczycie w Genewie.

Putin zauważył także, że na ulicach Stanów Zjednoczonych „codziennie ktoś jest zabijany”.

Władca Kremla stwierdził dziś także, że po dzisiejszych rozmowach z przywódcą USA Joe Bidenem na wrażenie, że Rosja i USA mogą się porozumieć w takich kwestiach jak stabilność strategiczna i cyberbezpieczeństwo.

- Nie ma sensu, by straszyć się wzajemnie, trzeba się spotykać

- mówił także Putin na konferencji prasowej.

Wielokrotnie pytany przez media o relacje USA-Rosja mówił także, że nie ma żadnych złudzeń i takie złudzenia nie są możliwe.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo