Putin o rozmowach z Bidenem: „Bardzo konstruktywne”. Padły szokujące słowa o Nawalnym

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił na konferencji prasowej odniósł się do swojego spotkania z Joe Bidenem. - Rozmowy były bardzo konstruktywne - przyznał. Wspomniał też o Aleksieju Nawalnym, twierdząc, że "wiedział, że łamie prawo" i "dążył do tego, by być zatrzymany".

Władimir Putin i Joe Biden
By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106641585

W Genewie zakończyła się druga, ostatnia runda rozmów w poszerzonym gronie na szczycie z udziałem prezydentów USA i Rosji, Joe Bidena i Władimira Putina. W tej fazie rozmów uczestniczyły delegacje obu krajów. Pierwsza sesja trwała ponad 90 minut. Uczestniczyli w niej też szefowie dyplomacji Antony Blinken i Siergiej Ławrow. Druga runda w poszerzonym gronie skończyła się po 65 minutach.

Jak wyglądało spotkanie Putin-Biden? Jakie było nastawienie obu prezydentów? Prezydent Rosji Władimir Putin odpowiadał na te pytania podczas konferencji prasowej.

- Ogólna ocena, uważam, że nie było żadnej wrogości. Wręcz przeciwne, nasze spotkanie odbyło się w atmosferze pryncypialnej. Z obu stron zademonstrowane zostało życzenie zrozumienia drugiej strony i szukanie zbliżenia stanowisk. Rozmowy były bardzo konstruktywne

- powiedział Władimir Putin.

Czy zobowiązał się pan, że nie będzie pan groził Ukrainie? - zapytano Putina, ale nie odpowiedział na to pytanie. Dziennikarz zapytał więc ponownie. Putin uśmiechnął się i odparł: "Nie słyszałem tej części pytania, może nie została przetłumaczona".

- Jeżeli chodzi o Ukrainę, zobowiązanie jest tylko jedno: dążyć do realizacji postanowień mińskich. Jeszcze w listopadzie ub.r. delegacja ukraińska przedstawiła swoje pomysły dotyczące realizacji postanowień z Mińska

- stwierdził.

Pojawiło się też pytanie o rosyjską opozycję i Aleksieja Nawalnego. Tu ze strony prezydenta Rosji padły zdumiewające słowa.

- Ten człowiek wiedział, że łamie obowiązujące w Rosji prawo, był zobowiązany do tego, żeby figurować jako osoba, która była dwa razy skazana na wyrok w zawieszeniu. Ignorując wymóg prawny, ten pan wyjechał za granicę na leczenie, jak tylko wyszedł ze szpitala, to zaczął pokazywać swoje filmiki w internecie. Wtedy to żądanie zarejestrowania się pojawiły. On to zignorował, został ogłoszony jako poszukiwany. Wiedząc o tym, on przyjechał i myślę, że świadomie dążył do tego, żeby być zatrzymanym

- stwierdził Putin.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#spotkanie #Joe Biden #Władimir Putin

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo