Opozycja krytykuje niejawne posiedzenie Sejmu. Budka odwołuje się do... Boga!

Politycy opozycji już po niejawnym posiedzeniu Sejmu RP w sprawie cyberataków, ruszyli do zmasowanej krytyki. Padają mocne słowa o "kompromitacji", a Borys Budka odwołał się nawet do najwyższych sfer w niebiosach. Tymczasem portal Niezalezna.pl ujawnił dziś, jak opozycja zachowywała się podczas sejmowego posiedzenia.

Borys Budka
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Sprawa cyberataków na Polskę zaistniała w opinii publicznej w ubiegłym tygodniu. Wówczas szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

Dzisiejsze niejawne posiedzenie Sejmu odbyło się na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego; podczas obrad miała być przedstawiona informacja w sprawie cyberataków, które dotknęły Polskę. Tak też się stało, choć oczywiście nie wszystkim taka forma obrad przypadła do gustu.

Parlamentarzystki opozycji, jak można było się tego spodziewać, krytycznie wyrażały się o tym, co usłyszały na sali plenarnej. Wrzuciły do sieci łudząco podobne komunikaty:

Z kolei Borys Budka, komentując niejawne posiedzenie Sejmu RP, odniósł się... do Boga. Tego jeszcze nie było!

Jak zachowywała się opozycja?

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Kazimierz Smoliński i Marek Suski - krótko skomentowali, jak podczas niejawnego posiedzenia zachowywali się politycy opozycji. Poseł Smoliński wskazał, że przedstawiciele PO nie potrafili w spokoju wysłuchać informacji, a poseł Suski dodał, że "byli jak zawsze, ale - na szczęście dla nich - tym razem tajnie".

 

Źródło: niezalezna.pl

#Borys Budka #niejawne posiedzenie #Sejm

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo