Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Efektowne zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów! Nasi siatkarze blisko awansu do Final Four

Polscy siatkarze nie mieli żadnego problemu z pokonaniem Japończyków w turnieju we włoskim Rimini. Biało-czerwoni wygrali 3:0 i są blisko awansu do Final Four Ligi Narodów.

Polacy bez trudu pokonali Japonię Lidze Narodów siatkarzy

Trener Vital Heynen w Lidze Narodów wciąż sprawdza różne ustawienia i szuka najlepszej dwunastki, którą zabierze na igrzyska olimpijskie do Tokio. Przeciwko Japończykom Belg posłał na parkiet rozgrywającego Grzegorza Łomacza, atakującego Macieja Muzaja, na przyjęciu pojawili się Tomasz Fornal oraz Kamil Semeniuk. Środkowymi bloku byli w środę Mateusz Bieniek i Karol Kłos, a rolę libero pełnił Paweł Zatorski, który po sześciu sezonach opuszcza ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle.

Japońscy siatkarze dobrze spisują się w turnieju rozgrywanym w Rimini. Przed spotkaniem z Polakami wygrali sześciokrotnie i wciąż liczą się w walce o udział w Finale Four. W starciu z mistrzami świata zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia. Trener Yuichi Nakagaichi chyba przewidywał, że tak może to wyglądać, bo oszczędzał w tym meczu swoich najlepszych graczy. Biało-czerwoni nie musieli się nawet wspinać na wyżyny swoich umiejętności, a na drugą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 16:9. Jednostronną pierwszą partię efektownym asem zakończył Muzaj, a rywale ugrali w niej raptem czternaście punktów.

Tomasz Fornal nie miał problemu z ograniem bloku

Początek drugiego seta zapowiadał nieco bardziej wyrównaną walkę. Nic bardziej mylnego. Kiedy sprytną zagrywką floatem rywali zaskoczył Bieniek wynik brzmiał już 15:9. Polacy grali bardzo skutecznie w ataku, a Japończycy często czuli tylko wiatr nad głową, gdy próbowali zablokować uderzenia mistrzów świata. Partię zakończył mocnym zbiciem z lewego skrzydła Fornal.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla wyraźnie chciał pokazać Heynenowi, że należy mu się miejsce w samolocie do Tokio. Fornal dobrze zagrywał i znakomicie radził sobie w ataku. Japończycy nie zamierzali łatwo się poddawać, ale nie mieli argumentów by zagrozić w tym spotkaniu Polakom. W trzecim secie, który okazał się ostatnim, ponownie nie przekroczyli granicy dwudziestu zdobytych punktów.

Nasi siatkarze w jedenastej kolejce turnieju Ligi Narodów odnieśli dziewiąte zwycięstwo i są blisko awansu do Final Four. W czwartek Biało-czerwonych czeka starcie z Niemcami - początek o godzinie 21. W fazie grupowej Polacy zmierzą się jeszcze z Argentyną, Iranem i Francją.

Japonia - Polska 0:3 (14:25, 18:25, 19:25)

Źródło: niezalezna.pl