Kulisy tajnego posiedzenia Sejmu. Jak zachowała się opozycja? "Można powiedzieć, że nie było zaskoczenia"

Dziś odbyło się tajne posiedzenie Sejmu, podczas którego przedstawiono posłom informację dotyczącą ostatnich cyberataków na Polskę. Posłowie opozycji krytykowali utajnienie obrad i chcieli, by toczyły się one jawnie. Jak zachowali się w sejmowej sali? Zdradzili nam to posłowie Kazimierz Smoliński i Marek Suski.

Znamy kulisy tajnego posiedzenia Sejmu
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Sprawa cyberataków na Polskę zaistniała w opinii publicznej w ubiegłym tygodniu. Wówczas szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

Dziś podczas tajnych obrad Sejmu przedstawiona została informacja rządu dotycząca cyberataków na Polskę.

Jednego z posłów, który uczestniczył w tajnym posiedzeniu, zapytaliśmy, jak zachowywali się politycy opozycji. Czy tym razem obyło się bez krzyków i słów krytyki? 

- Można powiedzieć, że nie było zaskoczenia. Opozycja nie potrafiła w spokoju i powadze wysłuchać informacji. Pokrzykiwania może nie na tyle jak zawsze, ale jednak były. Moim zdaniem to jednak mimo wszystko jest nawet zachowanie sięgające czasami zdrady stanu. Nie ma tego poczucia obrony interesów Polski w pierwszej kolejności. Nieważne kto po drugiej stronie jest, to zawsze jest interes Polski na pierwszym miejscu. A tam tego gdzieś brakuje

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Zapytany o to, które ugrupowanie najgłośniej zakłócało wygłaszanie informacji o cyberatakach, poseł Smoliński jednoznacznie wskazał na Platformę Obywatelską.

Z kolei poseł Marek Suski, zapytany o aktywność opozycji podczas dzisiejszych obrad, podsumował to krótko:

Byli jak zawsze, ale - na szczęście dla nich - tym razem tajnie

 

Źródło: niezalezna.pl

#Kazimierz Smoliński #tajne posiedzenie #Sejm RP #Marek Suski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo