Formuła E zawita w ten weekend do Meksyku

Formuła E, dwoma wyścigami w Meksyku, już w najbliższy weekend – 19 i 20 czerwca, rozpocznie drugą połowę sezonu. Dla Audi Sport ABT Schaeffler wyścigi na torze w Puebla będą występem, w którym kierowcy teamu poczują się niemal jak w domu: W odległości niespełna godziny jazdy samochodem od toru znajduje się bowiem najmłodsza fabryka Grupy Audi, a w niej zatrudnionych jest 5000 pracowników, z których wielu jest entuzjastycznie nastawionych do Formuły E.

AUDI AG/ Kolejna runda Formuły E: dla Audi niczym w domu
mat. pras.

Formuła E gości w Meksyku co roku począwszy od drugiego sezonu i żaden inny zespół nie odniósł tam dotychczas większych sukcesów niż Audi Sport ABT Schaeffler. Team wygrywał w Meksyku w sezonach trzecim, czwartym i piątym. Pierwsze w historii Formuły E zwycięstwo Daniela Abta w 2018 roku i prawdopodobnie najbardziej dramatyczny finisz w dotychczasowej historii Formuły E, pozostają niezapomniane: w roku 2019 Lucas di Grassi na ostatnich metrach przed metą wyprzedził prowadzącego od dłuższego czasu Pascala Wehrleina i triumfował po taktycznym majstersztyku.

„Zainteresowanie i entuzjazm dla Formuły E są w Meksyku ogromne” - mówi Lucas di Grassi. Ten zawodnik Audi Sport ABT Schaeffler przed ostatnim występem tutaj w lutym 2020 roku, spędził dzień odwiedzając fabrykę w San José Chiapa, spotykając wielu pracowników, rozdając autografy i udzielając wywiadów. „Miło było zobaczyć tych wszystkich, którzy emocjonalnie kibicują naszemu zespołowi. Zawsze czuliśmy się tam bardzo mile widziani” – podkreśla di Grassi. Po pięciu rundach na Autódromo Hermanos Rodríguez w sercu Mexico City w latach wcześniejszych, w tym roku to Puebla jest po raz pierwszy miejscem zmagań Formuły E.

W tym roku karty będą rozdane na nowo: miejscem ósmego i dziewiątego wyścigu sezonu jest krótki tor o długości 2 km 982 m - Autódromo Miguel E. Abed. Ani Lucas di Grassi, ani jego kolega z zespołu René Rast, nie brali wcześniej udziału w żadnym wyścigu w Puebla, więc przed rozpoczęciem drugiej połowy sezonu pozostały im tylko przygotowania w symulatorze.

„Puebla to dla mnie zupełnie nowe terytorium” - mówi René Rast. „Tym ważniejsze jest zatem, by przyjechać tam tak doskonale przygotowanym, jak to tylko możliwe i byśmy mogli w praktyce skupić się na kwalifikacjach i na samym wyścigu. Znam nasze mocne strony, ale by stanąć na podium czy nawet powalczyć o zwycięstwo, potrzebujemy pozycji wyjściowych w pierwszej piątce. To musi być nasz cel w Meksyku i we wszystkich nadchodzących wyścigach.”

W Puebla odbędą się dwa wyścigi - podobnie będzie również w kolejnych rundach: w Nowym Jorku, w Londynie i w Berlinie. Start, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zaplanowano na godzinę 16:00 czasu lokalnego (11:00 CEST). Na trybuny w Meksyku, choć nadal w zmniejszonej liczbie, by spełnić wszystkie przepisy dotyczące dystansu społecznego, powrócą kibice. Wszystkich nadawców zmagań na meksykańskim torze, wraz z godzinami transmisji, można znaleźć na stronie www.fiaformulae.com.

W zakładzie Audi w San José Chiapa, którego powierzchnia wynosi 460 hektarów, 5200 zatrudnionych produkuje model Audi Q5 we wszystkich jego wariantach i na wszystkie światowe rynki. Otwarty w 2016 roku zakład charakteryzuje się ekologicznie, społecznie i ekonomicznie zrównoważonym rozwojem oraz aktywnie kształtuje przyszłość regionu. Od roku 2020 zakład pokrywa 100 procent swojego całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną do produkcji z odnawialnych źródeł energii. Jest to kolejny krok na drodze do produkcji wolnej od CO2, która w Audi ma stać się rzeczywistością do 2025 roku.

Warto zauważyć, że obok fabrycznego teamu Audi Sport ABT Schaeffler, o punkty w Meksyku powalczy też zespół kliencki Envision Virgin Racing, również jeżdżący bolidami Audi e-tron FE07. W tym sezonie w tym brytyjskim zespole jeżdżą Nick Cassidy i Robin Frijns. Envision Virgin Racing, podobnie jak Audi Sport ABT Schaeffler, jest członkiem rodziny Formuły E od pierwszego wyścigu w 2014 roku. Dzięki zdobyciu drugiego miejsca w Diriyah i również drugiego ostatnio w Monako, Robin Frijns przed ósmym wyścigiem prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców.

 

Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

#branża motoryzacyjna #Formuła E #wyścig #Audi

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo