Z rodziną najlepiej na zdjęciu? Nie tylko! Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Od 25 do 27 czerwca w Warszawie odbędzie się IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Tegoroczne spotkanie będzie koncentrować się na rodzinie w kontekście tradycji, inwestycji i przyszłości.

Anemone123/pixabay.com/service/license/

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są rodziny z przynajmniej trojgiem dzieci. Organizatorzy zapewniają darmowe wyżywienie i noclegi. Celem zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w dziedzinie polityki rodzinnej i promowanie pozytywnego wizerunku dużej rodziny.

Jak przekazali organizatorzy, IX Plenerowy Zjazd Dużych Rodzin "koncentruje się na trzech aspektach, zawartych w haśle: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.

Pierwszy z nich podkreśla rolę tradycji w wychowaniu i rozwoju kolejnych pokoleń.
- wskazano. 

W programie zjazdu są m.in. wieczór „Małe ojczyzny”, podczas którego uczestnicy będą prezentować przywiezione ze sobą elementy strojów ludowych oraz wieczór „Bezkresne bogactwo historii – Kresy”.

Z kolei do obszarów inwestycji i przyszłości będzie nawiązywać panel społeczno-ekonomiczny, który zostanie zorganizowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tematyka panelu będzie dotyczyć rodziny jako inwestycji oraz w kontekście przyszłości.

Gośćmi panelu będą eksperci wybranych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, a jego celem – inspiracja do wypracowania konkretnych propozycji rozwiązań systemowych, poprawiających sytuację rodzin w Polsce.
- podkreśla Związek Dużych Rodzin Trzy Plus na swojej stronie internetowej. Na GPW zostaną także wręczone statuetki: „Firma Przyjazna Rodzinie 2021” i „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

Organizatorzy zapowiedzieli, że będą zachęcać do odkrywania Warszawy i odwiedzenia m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Etnograficznego. W programie zjazdu znajdują się też rodzinne warsztaty w Centrum Pieniądza czy w Centralnym Domu Technologii.

Nowością podczas tegorocznego zjazdu ma być odrębny program dla młodych (16-26 lat), dla których są przewidziane warsztaty i integracja.

27 czerwca, na zakończenie Plenerowego IX Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin, odbędzie się msza sw. dla chętnych.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim w 2013 r. W kolejnych latach gospodarzami zjazdów byli: Lublin, Łowicz, Gniezno, Nysa, Szczecin i Lubartów. Tegoroczny zjazd, podobnie jak w 2020 r., odbędzie się w Warszawie.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#rodzina #styl życia #lifestyle #duże rodziny #Karta Dużej Rodziny

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo