Włamanie do samochodu? Aplikacja w smartfonie powiadomi Cię o zagrożeniu!

Chociaż ze względu na pandemię wielu mieszkańców Europy spędza jeszcze czas w swoich domach, przestępstwa związane z włamaniami do pojazdów nadal stanowią duży problem, a w niektórych krajach ich liczba rośnie. Alarmy samochodowe mogą być pomocne w odstraszeniu złodziei. Jednak w miastach, gdzie pojazdy często pozostawiane są na noc na ulicy, właściciele mogą nie słyszeć alarmu lub zupełnie go zignorować, nie zdając sobie sprawy, że ktoś właśnie próbuje się włamać od ich samochodu.

mat. pras.

Amerykański koncern Ford po raz pierwszy udostępnia właścicielom samochodów swój połączony ze smartfonem system podwyższonego bezpieczeństwa SecuriAlert (znany wcześniej jako Guard Mode).

W momencie wykrycia jakiejkolwiek aktywności pojazdu, w tym próby otwarcia drzwi lub uzyskania dostępu za pomocą kluczyka, system SecuriAlert wysyła powiadomienie na smartfon właściciela pojazdu. W ten sposób użytkownicy mogą się czuć spokojniejsi, gdy ich samochody znajdują się poza zasięgiem wzroku lub słuchu. 

Właściciele aktywują SecuriAlert, gdy znajdują się poza samochodem. Funkcję można szybko włączyć lub wyłączyć korzystając z aplikacji FordPass na smartfony. 

Po uruchomieniu system wykorzystuje umieszczone w pojeździe czujniki, aby określić, czy ktokolwiek podejmuje próbę wtargnięcia do pojazdu. Za pośrednictwem modemu FordPass Connect, samochód natychmiast wysyła powiadomienie na telefon właściciela, jeśli wykryje aktywność związaną z pojazdem.

Aplikacja FordPass pokazuje na smartfonie czas i przyczynę alarmu SecuriAlert, jak również ostatnią znaną lokalizację pojazdu.

W przypadku próby otwarcia drzwi kluczykiem, czyli czynności, która nie wywołałaby uruchomienia tradycyjnego alarmu samochodowego, SecuriAlert również wysyła właścicielowi sygnał alarmowy. Może to być szczególnie przydatne w identyfikacji prób dostępu do samochodu przy użyciu sklonowanego lub skradzionego kluczyka.

Gdy właściciel chce skorzystać z samochodu (aby rano pojechać do pracy itd.), wystarczy, że rozbroi system SecuriAlert za pośrednictwem aplikacji FordPass i może bez problemów rozpocząć jazdę.

 

Źródło: niezalezna.pl, materiały prasowe,

#technolgia #innowacje #moto #auto #bezpieczeństwo #telefon

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo