Producenci zapowiadają „Wiedźmin: Koszmar wilka”. Tym razem w wersji anime!

Podczas dzisiejszego porannego panelu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, Netflix zaprezentował zwiastun kilku nadchodzących projektów anime. Wśród nich znalazł się projekt nowego Wiedźmina.

youtube.com/printscreen

Przedstawiono i omówiono również rozszerzenie anime do hitowej serii Netflix Wiedźmin, „Wiedźmin: Koszmar wilka”, o którym showrunner i producent wykonawczy Lauren Schmidt-Hissrich powiedział, że będzie prequelem o tym, jak zostać wiedźminem.

Oryginalna seria fantasy odniosła wielki sukces skupiając się na Henrym Cavillu jako ponurym Geralcie z Rivii, zmory nadprzyrodzonych bestii. 

Fabuła serii opowiada o splecionych losach trzech osób w rozległym świecie kontynentu, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i rozwój, a dobro i zło nie są łatwe do zidentyfikowania. 

Nowy film anime o Wiedźminie skupi się na mentorze Geralta – Vesemirze, na tym jak Geralt został wiedźminem i „jak nauczył się tego, czego ma nauczyć Ciri”, wyjaśnił Schmidt-Hissrich, dodając, że film będzie również badał pochodzenie magii oraz tego jak świat Wiedźmina zmieniał się na przestrzeni wielu pokoleń, podobnie jak i na ewolucji relacji wiedźminów z magami.

„Możliwości wydają się nieskończone” – powiedział Schmidt-Hissrich. Scenarzysta i producent dodał, że „chciał skupić się na historii, która była bardzo osobista dla świata Wiedźmina i która wydawała się bardzo ludzka”. 

Nazwał to „gotyckim romansem z mnóstwem akcji”. „Wiedźmin: Koszmar wilka” powstaje we współpracy z koreańskim studiem animacji Mir.

 Źródło: deadline.com, niezalezna.pl,

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo