Hakerzy zaatakowali nie tylko Dworczyka? Premier chce posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym

Premier zwrócił się w poniedziałek wieczorem do marszałek Sejmu o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym - powiedział dziś rzecznik rządu Piotr Müller. Jak wyjaśnił, chodzi o to, aby przedstawić skalę ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę. - Mam nadzieję, że będzie to możliwe w tym tygodniu - ocenił.

Sejm RP
Tomasz Hamrat

Jak podał rzecznik rządu pytany o cyberataki oraz włamania na skrzynki mailowe i konta społecznościowe, skala ataków jest bardzo poważna.

Premier Morawiecki wczoraj wieczorem zwrócił się do pani marszałek Sejmu o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, czyli posiedzenia, które będzie wyłączone z jawności, aby przedstawić całą skalę bardzo szerokich ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę. Siłą rzeczą teraz szczegółowo bardziej nie mogę o tym mówić, ale chcemy zaprezentować taką informację na posiedzeniu Sejmu w trybie niejawnym

- poinformował Müller.

"Możliwe, że niejawne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Warto, aby posłowie poznali informacje, które mają charakter niejawny, jak najszybciej"

– powiedział w Polsat News rzecznik rządu.

Skala ataków cybernetycznych duża, nie ogranicza się do jednej osoby, ale dotyczy wielu osób

– dodał Piotr Müller.

Rzecznik rządu powiedział, że będą wyznaczone osoby, które szczegółowo poszczególne obszary omówią.

Koalicja Obywatelska postulowała wczoraj, by poszerzyć dzisiejsze posiedzenie Sejmu o informację wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego na temat stanu bezpieczeństwa państwa w związku z wyciekiem danych z konta Michała Dworczyka.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, polsatnews.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo