Paszport zachętą dla Polaków

Do szczepień bardziej zachęca covidowy paszport i możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie niż wygrana na loterii - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Gerd Altmann/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Najnowszy sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM pokazuje m.in., jakie poluzowania pandemicznych obostrzeń Polacy przyjęli najlepiej.

Na pierwszym miejscu jest powrót dzieci do szkół – tak wskazuje ponad 53 proc. respondentów. Na kolejnym miejscu – 14 proc. – wyjście do restauracji. Dalej badani wskazali na otwarcie siłowni, stadionów, koncerty.

"DGP" wskazuje, że widać różnice w odpowiedziach między płciami - więcej kobiet niż mężczyzn cieszy się z otwarcia restauracji, za to wcale nie cieszą się z otwarcia stadionów, co z kolei jest ważne dla panów.

W sondażu zapytano także o skuteczność zachęt do szczepień. Na podium są paszport covidowy (34,2 proc.) i praktyczne udogodnienia, czyli możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie (21 proc.). Z kolei dla 7,3 proc. ważnym bodźcem jest loteria i możliwość wygrania nagrody.

Sondaż wykonano 4 czerwca 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo