Zasłużeni pracownicy KUL z odznaczeniami

- KUL przez sto lat służył niezwykle mocno Polsce i Europie. Przez wiele lat był oazą wolności i taką oazą wolności musi pozostać również w tych nowych czasach – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas wręczenia odznaczeń państwowych na KUL.

Twitter/Ministerstwo Edukacji i Nauki @MEIN_GOV_PL

W swoim przemówieniu Czarnek nawiązał do 103-letniej historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaznaczył, że dzisiejsze medale wręczane są nie tylko za pracę na uczelni, ale za wzorowe wykonywanie obowiązków.

"Tym wzorowym wykonywaniem obowiązków przyczyniliście się państwo do wielkości tego 103-letniego uniwersytetu, który wchodzi w nową fazę swojego rozwoju. KUL przez sto lat służył niezwykle mocno Polsce i Europie. Przez wiele lat był oazą wolności i taką oazą wolności musi pozostać również w tych nowych czasach, które są przed nami"

– zaznaczył w poniedziałek minister edukacji i nauki podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych dla zasłużonych pracowników KUL.

Medale prezydenta za długoletnią pracę zawodową otrzymało łącznie 28 pracowników uczelni. Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski powiedział, że "włączenie w poczet osób odznaczonych jest jedną z największych nagród honorowych, jaką obywatel może otrzymać od swojej ojczyzny".

"Jestem przekonany, że każdy z dzisiejszych laureatów wypełniając etos akademicki stanowi przykład dla innych w zakresie wykonywania swoich obowiązków zawodowych"

– powiedział rektor KUL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią Lublina i jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem. Obecnie na uczelni kształci się blisko 10 tys. studentów na 51 kierunkach.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo