Śmierć na budowie. 54-latek zginął na miejscu

Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na budowie osiedla mieszkaniowego w Gorzowie Wlkp. Zginął w nim 54-latek przygnieciony przez ścianę – poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek.

pixabay

Do wypadku doszło na budowie przy ul. Węgierskiej. Z wstępnych ustaleń wynika, że 38-letnia kobieta operująca koparką zawadziła nią o ścianę, a ta zawaliła się, przygniatając znajdującego się w pobliżu mężczyznę. 54-latek zginął na miejscu.

Na miejscu wypadku oględziny przeprowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora. Powiadomiono również Państwową Inspekcję Pracy.

"Operatorem koparki była 38-letnia kobieta. Sprawdzamy wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia, m.in. czy posiadała niezbędne uprawnienia do pracy na tego typu maszynie. Ciało 54-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok"

– powiedział Gospodarek.

Dodał, że podstępowanie jest prowadzone z art. 155 Kodeksu karnego, mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci człowieka, w tym przypadku w związku z wypadkiem przy pracy. To czyn zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Informację o wypadku na budowie przy ul. Węgierskiej przekazał w poniedziałek portal gorzowianin.com.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo