Czy Polacy uklękną przed meczem ze Słowacją? Wiemy co postanowili Biało-czerwoni

Część drużyn piłkarskich zdecydowała się w geście poparcia dla ruchu Black Lives Matter przyklęknąć przed rozpoczęciem spotkań na Euro 2020. W poniedziałek Biało-czerwoni zmierzą się ze Słowacją w swoim pierwszym meczu na turnieju. Czy podopieczni Paulo Sousy uklękną na murawie w Sankt Petersburgu?

Polscy piłkarze nie planują klęczeć przed meczem ze Słowacją
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Z naszych informacji wynika, że Polscy piłkarze nie uklękną przed pierwszym gwizdkiem arbitra w meczu ze Słowacją. Podobną decyzję Biało-czerwoni podjęli przed spotkaniem eliminacyjnym do mistrzostw świata z Anglią. Gest ten wywołuje wciąż wiele emocji, a część komentatorów uważa, że jest to niepotrzebne mieszanie polityki do sportu.

Jednoznaczną decyzję przeciwko klękaniu na boiskach piłkarskich podjęła między innymi reprezentacja Węgier. Głos w tej sprawie zabrał nawet premier Viktor Orban.

Na stadionach nie ma miejsca na klęczenie. Węgrzy klęczą tylko w trzech sytuacjach: przed Bogiem, ojczyzną i prosząc o rękę ukochanej. Ten gest został wymyślony przez kraje, które brały udział w niewolnictwie. My nigdy w tym nie uczestniczyliśmy

- powiedział Orban po towarzyskim meczu Madziarów z Irlandią tuż przed Euro 2020.

Mecz Polska - Słowacja na piłkarskich mistrzostwach Europy w poniedziałek, 14. czerwca o godzinie 18. Transmisja TVP.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Black Lives Matter #piłka nożna #Euro 2020

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo