Burmistrzem został polityk PSL

Ponowne, przedterminowe wybory burmistrza Drobina, które odbyły się w niedzielę, wygrał kandydat PSL Krzysztof Wielec, pokonując pełniącego obecnie obowiązki na tym stanowisku Grzegorza Szykulskiego z PiS – wynika z oficjalnych danych Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku.

facebook.com/KrzysztofWielec

Pierwszy raz przedterminowe wybory burmistrza miasta i gminy Drobin odbyły się we wrześniu 2020 r. Wówczas zwyciężył Grzegorz Szykulski z PiS, który pokonał Krzysztofa Wielca z PSL. Sąd uznał jednak, że wybory należy powtórzyć. Podstawą tej decyzji było przede wszystkim to, że przy siedmiu głosach, które zostały uznane za nieważne, ostateczna różnica, rozstrzygająca wówczas wynik, wyniosła dwa głosy.

W ponownych wyborach, przeprowadzonych w niedzielę, Grzegorz Szykulski z PiS uzyskał 1635 głosów ważnych, a Krzysztof Wielec z PSL 1643 głosy ważne – podano w protokole wyników głosowania, który w poniedziałek przed południem opublikowała Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Płocku. Według obwieszczenia Komisarza Wyborczego w Płocku, uprawnionych do głosowania było 6121 osób, a frekwencja wyborcza wyniosła 54,73 proc.

W trakcie wyborów burmistrza miasta i gminy Drobin z września 2020 r. uprawnionych do głosowania było 6212 osób, natomiast frekwencja wyborcza wyniosła wówczas 47,65 proc. Wtedy też Grzegorz Szykulski z PiS zdobył 1460 głosów ważnych, a Krzysztof Wielec z PSL 1458 głosów ważnych.

Przedterminowe wybory burmistrza Drobina z września 2020 r. zarządzono w związku ze śmiercią pełniącego to stanowisko 43-letniego Andrzeja Samoraja z PSL, który trzy miesiące wcześniej – w czerwcu – zginął w wypadku podczas prac rolniczych.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Krzysztof Wielec #wybory #Drobin

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo