"Bardzo chętnie się spotkam". Premier zapytany o wpis Gowina

Wicepremier Jarosław Gowin podpisał się absolutnie pod wszystkimi założeniami Polskiego Ładu; brał udział w spotkaniach, gdzie bardzo dokładnie omawialiśmy szereg spraw związanych z reformą systemu podatkowego - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

fot. Aleksander Mimier/ niezalezna.pl

Premier był pytany na konferencji prasowej w Węgrowie (woj. mazowieckie) o krytyczny komentarz Gowina po podaniu wyników wyborów prezydenckich w Rzeszowie, dających zwycięstwo w I turze kandydatowi opozycji Konradowi Fijołkowi: "Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję" - napisał Gowin na Twitterze. 

Morawieckiemu zadano pytanie, czy zaskoczył go ten wpis, biorąc pod uwagę m.in. fakt, że wicepremier podpisał się pod Polskim Ładem.

- Pan premier Gowin podpisał się absolutnie pod wszystkimi założeniami Polskiego Ładu

- podkreślił Morawiecki.

- Brał udział w długim spotkaniu pod Warszawą, w którym ustalaliśmy szczegóły, wcześniej brał udział w kilku spotkaniach, gdzie bardzo dokładnie omawialiśmy szereg spraw związanych zarówno z reformą systemu podatkowego. I właściwie każdy się zgadza z tym, że system podatkowy powinien być progresywny, sądzę, że również premier Gowin, przynajmniej artykułował takie poglądy bardzo wyraźnie - dodał Morawiecki.

Podkreślił, że nie będzie prowadził polemiki w odniesieniu do wypowiedzi na Twitterze na konferencji prasowej. - Tylko bardzo chętnie spotkam się z panem premierem, jeszcze raz wytłumaczę, pokażę, uzasadnię, wyjaśnię, dlaczego mamy takie, a nie inne propozycje - powiedział szef rządu.

Zapewnił, że propozycje z Polskiego Ładu bardzo mocno wspierają "budowanie i kształtowanie się polskiej klasy średniej" i że dla 18 mln Polaków Polski Ład będzie pozytywny, i to jest impuls do budowy klasy średniej.

Mówił też, że klasa średnia nie może powstawać tylko w wielkich ośrodkach miejskich, ale także na pozostałym obszarze kraju, np. w Węgrowie. 

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku podniesiona do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo