Ustawka pseudokibiców na A4. Agresorzy usłyszeli zarzuty

Kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności grozi kilkudziesięciu pseudokibicom, którzy w lipcu ub.r. wzięli udział w "ustawce" na autostradzie A4 w miejscowości Targowisko (woj. małopolskie) - poinformowała w poniedziałek policja.

flickr

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzuty "udziału w bójce o charakterze chuligańskim" zostały przedstawione ponad 50 osobom w wieku od 18 do 46 lat, pochodzącym z różnych województw - podał w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

- Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie) skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu

- przekazał rzecznik i dodał, że za te czyny grozi z kolei kara grzywny w wysokości do pięciu tys. zł.

Gleń przypomniał, że pseudokibice zatrzymani zostali na przełomie maja i czerwca br., podczas akcji prowadzonej przez małopolskich funkcjonariuszy, współpracujących z policjantami z Podkarpacia oraz województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca ub.r., kiedy to na autostradzie A4, w miejscowości Targowisko (pow. wielicki) doszło, jak przypomniał rzecznik, do "konfrontacji siłowej pseudokibiców", należących do dwóch skłóconych środowisk klubów piłkarskich z Podkarpacia. Osoby te, w większości zamaskowane, wzięły udział w trwającej ok. półtorej minuty bójce; w związku ze zdarzeniem jezdnia została zablokowana na osiem minut.

Sprawą wówczas zajęła się małopolska policja, pod nadzorem wielickiej prokuratury.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo