Hamsik: "Jestem gotowy". Gwiazda Słowaków zagra w meczu z Polską

"Jestem w formie i gotowy" - zapowiedział najsłynniejszy słowacki piłkarz Marek Hamsik, który ostatnio leczył kontuzję łydki. W poniedziałek jego zespół zagra z Polską w pierwszym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy. "Mam nadzieję, że zagram 90 minut. Możemy na tych mistrzostwach dokonać czegoś, czego nikt się nie spodziewa" - dodał.

Marek Hamsik
By Steindy (talk) 10:01, 26 July 2009 (UTC) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7391020

Hamsik przez 12 lat występował w SSC Napoli (2007-2019) i rozegrał aż 520 meczów we wszystkich rozgrywkach, co jest rekordem klubowym. Zdobył 121 bramek i pod tym względem ustępuje tylko Belgowi Driesowi Mertensowi (135). Legendarny Diego Maradona zajmuje w tej klasyfikacji trzecie miejsce z dorobkiem 115 goli.

Później jednak jego kariera wyhamowała. Z Napoli przeniósł się do chińskiego Dalian Professional, a w marcu podpisał kontrakt z IFK Goeteborg. Od nowego sezonu będzie natomiast występował w tureckim Trabzonsporze.

W drużynie narodowej Hamsik rozegrał 126 meczów i zdobył 26 bramek.

"Polska ma w ataku największą z gwiazd - Roberta Lewandowskiego" - podkreślił. "Jest świetnym egzekutorem, świadomym swoich atutów. Wystarcza mu odrobina swobody, aby wykończyć akcję. Wiemy, czego się spodziewać i wiemy, że nie gramy tylko przeciwko Lewandowskiemu, ale całej polskiej drużynie" - dodał drugi trener Słowacji Marek Mintal.

Poniedziałkowe spotkanie Polska - Słowacja zaplanowano na godz. 18. W kolejnych meczach grupy E Polacy zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marek Hamsik #Polska #Słowacja #Euro 2020

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo