Szokujący wpis! Magdalena Adamowicz o Polsce: "Wyborcza dyktatura, fake demokracja"

Ten wpis Magdaleny Adamowicz wywołał poruszenie w sieci. Eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do sytuacji w Polsce, pisała o "wyborczej dyktaturze" i "fake demokracji". Niedawno podobnej kontrowersyjnej wypowiedzi o naszym kraju udzielił były prezydent USA Barack Obama.

Magdalena Adamowicz
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Najpierw Obama...

W wyemitowanym niedawno wywiadzie Baracka Obamy dla CNN, były prezydent ostrzegał, że amerykańska demokracja jest zagrożona, lecz koniec demokracji nie będzie nagły. Jako przykład podał Polskę i Węgry.

- Kiedy spojrzymy co się stało w miejscach takich jak Węgry czy Polska, które - oczywiście nie miały takich samych demokratycznych tradycji, jak my i które nie były tak głęboko zakorzenione - ale jeszcze 10 lat temu były funkcjonującymi demokracjami, teraz w gruncie rzeczy stały się państwami autorytarnymi

- mówił Obama.

Słowa byłego prezydenta USA wywołały oburzenie w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zachował jednak spokój i... zaprosił Obamę, by przyjechał do Polski i sam przekonał się o tym, że nie ma racji.

- Myślę, że najlepiej by byłoby zaprosić pana byłego prezydenta Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię: serdecznie zapraszam. Kiedy przyjechał do Polski parę lat temu inny były prezydent z Partii Demokratycznej Bill Clinton to rozpływał się i brakowało mu słów, pochwał dla Polski pod wieloma względami

 - mówił Morawiecki.

... teraz Adamowicz

Okazuje się jednak, że nie wszyscy polscy politycy potrafią bronić kraju przed wypowiedziami fałszującymi jej obraz. Słowa Obamy szybko wykorzystane zostały przez przedstawicieli opozycji. Magdalena Adamowicz, pisząc o sytuacji w Polsce, użyła dziś szokujących słów o "wyborczej dyktaturze" i "fake demokracji".

- Pan Dera oznajmił dziś, że Obama się myli, bo w RP wciąż mamy wybory. Otóż nie. Jeżeli partia przejęła TK, SN, KRS, PKW, TVP i prasę lokalną oraz organizowała nielegalne wybory, a z demokracji zostaje tylko kartka wyborcza, to jest to wyborcza dyktatura, czyli fake demokracja 

- stwierdziła europoseł Koalicji Obywatelskiej.

Tymczasem wczoraj w Gdańsku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, mówiąc m.in. o Trybunale Konstytucyjnym, KRS i prokuraturze, mówił, że... "musimy odzyskać DLA NAS te instytucje". Czy wpis Magdaleny Adamowicz to kolejny element próby realizacji tego planu?

 

Źródło: niezalezna.pl

#Magdalena Adamowicz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo