Masowe strzelaniny w USA. W tym roku doszło już do 267 takich zdarzeń

Ponura statystyka w Stanach Zjednoczonych. W 2021 roku doszło tam do 267 masowych strzelanin. Tylko między piątkowym popołudniem, a sobotnim rankiem doszło do czterech takich zdarzeń. Najmłodsza ofiara, która ucierpiała w wyniku postrzału ma 2 lata.

pixabay

[polecam:https://niezalezna.pl/398496-krwawa-seria-kolejna-strzelanina-w-okolicach-miami-jedna-z-ofiar-jest-policjant?msnc]

Bandyci zabili co najmniej dwie osoby i ranili co najmniej 34 w Austin w Teksasie, Dallas, Savannah w Georgii, oraz w Chicago. „Jesteśmy zasmuceni, że Austin dołączyło do zbyt długiej listy społeczności, które doświadczyły masowych strzelanin” - powiedział w oświadczeniu Dewitt Peart, prezes i dyrektor generalny Downtown Austin Alliance w Teksasie. „Nasz naród raz po raz ma łamane serce w wyniku aktów obłąkanych jednostek, które zamierzają zabijać i krzywdzić innych. Ta bezsensowna przemoc musi się skończyć”.

Oto cztery strzelaniny, do których doszło w USA w mniej niż 24 godziny:

Austin, Texas

Co najmniej 13 osób zostało rannych w sobotę wczesnym rankiem w strzelaninie w centrum Austin w Teksasie. Dwie osoby są w stanie krytycznym, o czym powiedział tymczasowy szef policji w Austin Joseph Chacon na briefingu prasowym w sobotę. Sześć osób zostało zabranych do szpitala przez Departament Policji w Austin, a pogotowie ratunkowe hrabstwa Austin-Travis zabrało cztery kolejne, powiedział Chacon. Trzy inne ofiary same pojechały do szpitala.

Savannah, Georgia

W strzelaninie w dzielnicy Fred Wessels Homes w Savannah w stanie Georgia w piątek wieczorem zginęła jedna osoba a rannych zostało co najmniej siedem innych, w tym 2 i 13-letnie dzieci - podała policja.

Dallas

Policja w Dallas prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny, w której zraniono pięć osób, w tym 4-letnią dziewczynkę. Około 16:45 w piątek policja dostała powiadomienie o strzelaninie wśród dwóch grup osób. Policja nie podała co było przyczyną sprzeczki. Ranne dziecko zostało przewiezione do Centrum Medycznego dla Dzieci i jest w stabilnym stanie. Cztery dorosłe ofiary, wszystkie kobiety, zostały przewiezione do lokalnych szpitali i odniosły obrażenia, które nie zagrażały ich życiu.

Chicago 

Policja w sobotę rano poszukiwała dwóch uzbrojonych mężczyzn odpowiedzialnych za strzelaninę w Chicago, w wyniku której 10 osób trafiło do szpitala, gdzie zmarła jedna kobieta. Jak podała policja, ludzie stali na chodniku w południowej części miasta, gdy podeszło do nich dwóch mężczyzn i niespodziewanie otworzyło ogień.

 Źródło: niezalezna.pl, CNN

 

#strzelanina #USA

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo